Przejdź do treści

O mnie

Większość osób mówi, że nie lubi pisać o sobie, a i tak to robi. Czy więc wypada mi zrobić cokolwiek innego niż napisać elaborat na swój temat? No chyba nie.

Tak więc cześć! Nazywam się Justyna Śnieżek ― fajnie, że do mnie trafiliście. Normalnie pewnie opowiedziałabym Wam wszystkie te historie osobiście przy filiżance dobrej kawy, ale co zrobić. Takie czasy, że wszystko robimy w Internecie.

Justyna Śnieżek

Urodziłam się 31 lat temu w Żarach  dawnej stolicy Woodstocku  jednak 20 lat swojego życia spędziłam w Warszawie. Tam skończyłam liceum i studia na Uniwersytecie Warszawskim, trochę błądząc i szukając siebie. Studiowałam Międzynarodowe Stosunki Wschodnio-Europejskie i Psychologię, a wszystko po to, aby ostatecznie skończyć na Finasach i Rachunkowości. Po tym wszystkim stwierdziłam jednak, że w życiu chciałabym robić coś bardziej kreatywnego niż tylko kreatywna księgowość. A że już od małego byłam całkiem twórcza (tworzyłam „arcydzieła” na  ścianach swojego pokoju, pisałam wiersze i niezliczoną ilość razy zaczynałam pisać książki) i w podstawówce poprawiałam koleżankom wypracowania – no to zaczęłam blogować. Przez pierwsze dwa lata po angielsku, a teraz również w swoim rodzimym języku.

Poza tym robiłam w życiu wiele rzeczy. Pracowałam w sprzedaży i marketingu (m.in. SEM, Public Relations) dla kilku dużych firm. Byłam przewodniczącą podlegającego pod Business Centre Club projektu Przedsiębiorcza Kobieta w Warszawie. Jeszcze jako studentka związana byłam z Eurobankiem, a później z GoldenLine i ReachLocal. W wieku 23 lat wyjechałam na staż do Wiednia i jeszcze nie wróciłam 🙂 Od tego czasu mieszkałam w Monachium, w Dusseldorfie pracując jako Public Relations Manager dla trivago, w Nairobi (Kenia) i w Kampali (Uganda). Wszystkie te, często nieplanowane, doświadczenia zaowocowały tym, że mówię płynnie po angielsku, dobrze po niemiecku i rosyjsku, a ze względu na swoje zainteresowania podróżnicze, uczę się arabskiego i swahili.

Trochę czasu zajęło mi znalezienie tego, co w życiu na prawdę mnie interesuje. Od 2015 (z krótką przerwą) mieszkam w Afryce Wschodniej, w Ugandzie. To tutaj znalazłam swoje miejsce na ziemi. Od dawna fascynuje mnie też opowiadanie historii – o ludziach i o miejscach. Dlatego zaczęłam pisać bloga.

Poza tym, co tu dużo mówić  ― uwielbiam podróżować, szczególnie po Afryce. Odwiedziłam już m.in. Ugandę, Tanzanię, Etiopię, Kenię czy Tunezję. Mam nadzieję, że spodoba Wam się tu na tyle, że będziecie od czasu do czasu zaglądać.

Tymczasem jeśli macie do mnie jakieś pytania, można się ze mną skontaktować pod adresem kontakt@justynasniezek.com.

3 komentarze

 1. Aleksandra Aleksandra

  Pozdrowienia z Polski!! 🙂

  moje pytanie brzmi, jak znalazłaś się w Afryce?

  • Justyna Śnieżek Justyna Śnieżek

   Przyjechałam do pracy 🙂

 2. Zuza Zuza

  Cześć

  Czemu blog jest zapomniany ?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *